Alegerea studenților reprezentanți

Dragi studenți,
Mâine, în intervalul 8:00 – 21:00, va avea loc a doua rundă a alegerilor. Conform reglementărilor Universității, veți primi pe adresa instituțională de mail un mesaj ce va conține, printre altele, linkul de acces către vot, un ID de utilizator și o parolă. Acestea sunt generate automat, de sistem. Votul este sigur și confidențial, dar mai mult decât atât, platforma este ușor de utilizat.
Mai jos găsiți un tutorial pentru a afla cum se votează pe această platformă. Este forate scurt, durează un minut.
Ne vedem la vot!

Calendar-cadru pentru alegerile studenților reprezentanți pentru locurile rămase vacante în urma primei sesiuni de alegeri:
19 – 23 noiembrie 2021 – depunerea candidaturilor;
24 – 28 noiembrie 2021 – campania electorală;
29 noiembrie – 7 decembrie 2021 – alegerile studenților.
Votul se va desfășura pe platforma Helios Voting. De aceea, este necesar ca TOȚI STUDENȚII SĂ AIBĂ ACTIVE ADRESELE INSTITUȚIONALE!

Rezultatul alegerilor din data de 19.10.2021:
* Reprezentantul Facultatii romano-catolica in Senatul Universitatii:
Ioan-Matei Pieca
*Reprezentantii Facultatii romano-catolica in Consiliul Facultatii:
1. Cherecheș Cristian-George
2. Enășel Roberto-Daniel
3. Pană Mihaela Adina
4. Pieca Ioan-Matei
Comisie alegeri studentesti,
Valentina-Simona Banu
Pr.Iosif Gal
Adrian Arcana

Maine, intre orele 8:00-21:00 va invitam sa votati candidatii pentru Senat si Consiliul facultatii accesand urmatorul link : https://forms.gle/KqPYpmcyUFnjSLrw9
IMPORTANT:
*Pentru Senat se va vota 1 singur candidat, pentru Consilul Facultatii 4 candidati.
*Se poate vota o singura data alegand: candidatul pentru Senat cat si cei 4 candidati pentru Consiliu.
Asteptam sa votati in numar cat mai mare !!!

UPDATE:

Continuăm calendarul alegerilor după cum urmează:

– În perioada 10-14 octombrie și-au depus candidatura următorii studenți (în ordine alfabetică):

*pentru Senat:

Pieca Ioan-Matei

* pentru Consiliul Facultății:

Cherecheș Cristian-George

Enășel Roberto-Daniel

Pana Mihaela Adina

Pieca Ioan-Matei

– În perioada 15-18 octombrie se va desfășura campania electorală a candidaților-înscriși;

– în ziua de 19 octombrie se vor desfășura alegerile;

Cu o zi înainte se va publica (pe site-ul/ facebook-ul facultății)  link-ul  iar accesul va fi posibil în data de 19 octombrie între orele 8:00 – 21:00.

De asemenea, pentru cei care nu au acces la un calculator pot veni la sediul facultatii (între orele 9:00 – 14:00) unde se va pune la dispoziție un laptop pentru a putea vota.

Important:

* se va putea vota doar cu buletinul;

* se vor vota: 1 candidat pentru senat și 4 candidați pentru consiliu:

– În data de 20 octombrie se vor afișa rezultatele.

Președinte comisie de alegeri studențești,

Valentina-Simona Banu

Studenții sunt invitați să își depună candidatura și să își aleagă reprezentanții în structurile de conducere ale ale Universității din București.

CALENDAR:

10-14 octombrie 2021 – depunerea candidaturilor;

15-18 octombrie 2021 (sau până la ziuna de dinaintea desfășurării primului tur de alegeri) – campania electorală;

19 octombrie 2021 – alegerile studenților.

Calendar

REGULAMENT